Tulokset 2005:
2.10. SM Cyclocross, Lieto
1.10. Pilvijärvi MTB, Sipoo
25.9. Finlandia, Messilä
24.9. Maastopyöräilyn Satakunnan mestaruuskilpailut
17.9. Tahko DH
17.9. Rauman Seudun Pyöräilijöiden mestaruuskilpailut
11.9.SM MTB marathon, Hämeenlinna
10.9. Louskun tempo
4.9. Ruka DH Challenge 2005
4.9. Ankkarock MTB, Korso
3.9. Ylläksen ja Aakenuksen kierrokset, Levi
3.9. Levi K-80 mtb
30.8. Avanti-cup, Keimola
28.8. Leijona maantieajot
27.8. Leijona-ajot, tempo tempo
25.8. Nuorisorata ja Kultainen Kampi, Velodrom
23.8. Avanti-cup, mtb, Hyvinkää-Kulomäki
20.8. Lahti XC
18.8. Ratakilpailu, Velodrom
18.8. Avanti-cup AM rata, Velodrom
16.8. Avanti-cup AM maantie, Vantaankoski
14.8. 20. Killin Tempo
14.8. Kriterium SM, Tampere
13.8. Paritempo SM, Evitskog
9.8. Avanti-cup, paritempo, Seutula
7.8. Alvajärven ympäriajo
7.8. 20. Tarmo-Tempo, Pori
7.8. Tampereen MTB
6.8. Pori GP
4.8. Avanti-cup, Seutula
30.-31.7. Veteraanien PM, Tanska
31.7. GF Cup Kuusankoski sarjoittain ja kokonaan
31.7. Rata SM Turku keirin, pisteajo, takaa-ajot
30.7. Rata SM Turku eräajot, takaa-ajot ja miesten linja-ajo
29.7. Rata SM Turku 500 m ja 1 km
28.7. Rata SM Turku joukkuesprint ja 4 km joukkue
24.7. Ikäluokkien SM Kauhajoki, maantie
23.7. Ikäluokkien SM Kauhajoki, aika-ajo ja joukkue
21.7. Nuorison ratapyöräilyt, Helsinki
19.7. Nuorten ratakilpailut, Turku
17.7. MTB XC SM, ISM ja Kultainen Kampi, Rovaniemi
17.7. Hyvinkää DH
14.7. Ratapyöräilyt, Helsinki
12.7. Avanti-cup mtb Mätäkivi
10.7. DH SM 2005 Levi
10.7. 15. Laihian ajot
9.7. 21. Närpiön Tempo
9.7. Kultainen Kampi Hervanta
7.7. Ratapyöräilyt, Helsinki
5.7. Avanti-cup MTB, Keinukallio
3.7. Ruka DH
3.7. Mikkelin kortteli
3.7. SM Maantie Naisten ja Miesten Eliitti, Porvoo
2.7. SM Maantie N18 ja M18, Porvoo
2.7. Ristiinan Tempo, Mikkeli
1.7. SM Tempo, Porvoo
28.6. Avanti-cup, Myllykylä
23.6. P-SM/P-S cup/Kultainen kampi -maantie 2005 Kuusamo
23.6. Ratapyöräilyt, Helsinki
18.-19.6. Länsiväylä Etapit
15.6. Raimo Nieminen GP
14.6. Helsinki GP
12.6. Tapion lenkki
12.6. 77. Porvoon ajot
12.6. Meri-Teijo DH
12.6. Kesäpäivä MTB, Kangasala
11.6. Fonson Junioriajot, Porvoo
11.6. Santa's kortteli
11.6. Ounastempo
11.6. OP Grand Prix, Porvoo
9.6. Ratapyöräilyt, Helsinki
7.6. Avanti-cup, Hyvinkää
5.6. Korso MTB Marathon
3.6. Lahti GP
31.5. Avanti-cup, Söderkulla
29.5. Kuopion Etapit, maantie (pdf) ja yhteistulos (pdf)
28.5. Kuopion Etapit, kortteli (pdf)
28.5. Kuopion Etapit, mäkitempo
26.5. Kultainen Kampi, velodromi
24.5. Satakunnan ja Lounais-Suomen aluemestaruus maantie
24.5. Avanti-cup, Myyrmäki
22.5. Mikkelin MTB Marathon
22.5. 25. Rosendahl GP
21.5. Killin Kaivin GP, Tampere
21.5. Nivalan tempoajot (pdf)
17.5. Avanti-cup, Nupuri
15.5. Kangasala DH
10.5. Avanti-cup, Porvoon ammattioppilaitos
8.5. 30. Susiajo, Sipoo
8.5. XC-cup 1. osakilpailu Myyrmäki
7.5. Etelä-Suomen energia ajot, Sipoo
4.5. Satakunta cup 2. osakilpailu, Harjunpää
3.5. Avanti-cup Kaskela
26.4. Avanti-cup Eläintarha
24.4. Mynämäen Tempo
24.4. Turun kortteli
23.4. 34. Mynämäen Ajot
17.4. Maxim Tour, maantie yhteiskilpailu
16.4. Maxim Tour, Eläintarhan Kriterium
10.4. Lattomeri-ajot
19.3. Liikuntamyllyn ratakilpailu
27.2. Paloheinän Talvienska väliajat
20.2. MTBCF:n talvienduro

etusivulle